Granule BIOFER TARA Energy 32/18 20kg AKCIA

Granule BIOFER TARA Energy 32/18 20kg AKCIA
Granule BIOFER TARA Energy 32/18 20kg AKCIA
SKU: 93270 
Výrobca: BIOFER 
Dostupnosť: Skladom
Na predajni: Dostupné
Cena: 27.92€ bez DPH
Cena: 33.50€ s DPH
Cena produktu obsahuje recyklačný poplatok

AKCIA LETO 2019
kvalita PREMIUM
cena za kg 1,65 €
proteíny 32%, tuky 18%
dospelý pes a šteňatá
Hmotnosť: 20 kg

 AKCIA  08/2019

BIOFER  krmivo pre psov

Pri kúpe 2 balení, zľava -6%

Pri kúpe 3 balení, zľava -10%

Pri kúpe 5 balení, zľava -15%

podmienka: platba v hotovosti na predajni

 

 

**** Premium     TARA Energy biofer AKCIA

                   NATURAL QUALITY  

Zloženie: Čerstvé morčacie mäso, hovädzí proteín, živočíšny tuk, zemiaky, konopná múka, zelenina, kolagén, ľanový olej, Humac natur (huminové látky) Tanín (výťažok z jedlého gaštanu), Pestec Mariánsky

TARA ENERGY je kompletné krmivo s čerstvým morčacím mäsom pre aktívne psy a šteňatá. Humínové látky, kolagén, konopná múka, jedlý gaštan, a Pestec Mariánsky podporujú dobrú funkciu tráviaceho traktu a pohybového aparátu a detoxikujú organizmus.

Analitické zložky : proteín 32 %, hrubý tuk 18 %, popol 5 %, vláknina 7,5 %, vápnik 2 %, fosfor 1,3 %, vlhkosť 8%

Nutričné doplnkové látky v 1kg : Vit. A 8000 m.j., vit D 800 m.j., vit. E 65mg, Vit. B1  4mg, Vit. B2  4mg

Dávkovanie:

Denná dávka pre šteňatá:

Predpokladaná hmotnosť psa v dospelosti

Vek psa v mesiacoch     5 kg        5-10 kg     10-25 kg      25-45 kg

                   2-3        65 g/deň  140 g/deň   220 g/deň    340 g/deň

                   4-5        85 g/deň  155 g/deň   240 g/deň    380 g/deň

                   6-7        85 g/deň  165 g/deň   260 g/deň    400 g/deň

                   8-9        85 g/deň  150 g/deň   260 g/deň    420 g/deň

                 10-11      70 g/deň  140 g/deň   240 g/deň    400 g/deň

                 12-13      ako dospelý pes 

Denná dávka pre dospelé psy:

Hmotnosť psa (kg)     5    10    15    20     30    40    40+

Denná dávka (g)       70  130  185   220   290  360   360+

 

Každý chovateľ psa vie že, na lacnom krmive neušetrí nič.  Jeho denná dávka keďže je menej stráviteľnejšie a využiteľnejšie pre psa musí byť až dvojnásobná oproti kvalitnému krmivu.  Ako možno čo najjednoduchšie zistiť, aké kvalitné krmivo  vlastne kupujeme. Stačí sa pozrieť na odporúčané denné dávkovanie, uvedené na obale.  Znamená to, že kvalitné krmivá odporúčajú pre psa o hmotnosti 20kg  dennú dávku krmiva o váhe cca. 210 až 260 gramov, tak tie lacné majú odporučenú dávku až cca. 390 až 470 gramov. 


PESTREC MARIÁNSKY

Pestrec má pozitívny vplyv na pečeň a napomáha pri pečeňových ochoreniach. Zvyšuje rýchlosť regenerácie pečeňových buniek, má antifibrotické účinky. Silymarín obsiahnutý v tejto rastline má silné antioxidačné vlastnosti a pomáha zvládať oxidačný stres organizmu. Podporuje vylučovanie škodlivých látok z tela (liekov, toxínov, karcinogénov), detoxikácia organizmu.

HUMÍNOVÉ LÁTKY

Napomáhajú v prevencii porúch zdravia. Sú podporným prostriedkom pri poruchách tráviaceho traktu (akútne a chronické hnačky, zápalové ochorenia, vredy na sliznici). Podporujú a stabilizujú črevnú mikroflóru. Sú zdrojom minerálnych látok v chelátovej podobe (ľahko využiteľné pre telo). Detoxikujú organizmus (detoxikácia exogénnych a endogénnych jedov pri akútnych i chronických otravách). Viažu na seba plesne, mikrobiálne toxíny, toxické kovy či pesticídy a vylučujú ich spolu s trusom z organizmu. Pozitívny vplyv na funkciu pečene. Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne a antivírusovo.

KOLAGÉN

Napomáha regenerácii namáhaných kĺbov a chrupaviek. Dokáže zmierniť bolesti kĺbov a kostí. Má priaznivé účinky na hojenie zlomenín a regeneráciu kože. Podporuje pružnosť a pevnosť kože.

Proteíny /bielkoviny/ sú nevyhnutné k tvorbe nových tkanív, sú základnou stavebnou zložkou všetkých orgánov. Aminokyseliny - sú základnými stavebnými jednotkami bielkovín. V kŕmnej dávke by mali mať zastúpenie približne od 25 - 33%.

Tuky majú funkciu zásobných a energetických látok a sú nosičmi vitamínov (A, D, E, K). Ich množstvo v kŕmnej dávke určuje vek i využitie psa. Je to približne od 12 do 19%.

Vláknina podporuje správnu činnosť čriev. V kŕmnej dávke by mala byť od 3 - 8%, u krmív pre obéznych psov výšia.

Vitamíny sú veľmi dôležité a nevyhnutné pre organizmus, podieľajú sa na aktivite rady enzýmov.

A - nevyhnutný pre rast a dobrý zrak 

D - dôležitý pre tvorbu kostry, zubov, srsti a kože 

E - chráni bunky v organizme, má význam pre plodnosť, svaly a nervy 

Minerálne látky a ich úloha pre organizmus je nenahraditeľná, sú nevyhnutné pre správny vývoj kostry a iných orgánov.

Vápnik (Ca) - spolu s fosforom sa uplatňuje pri tvorbe kostry a zubov 

Fosfor (P) - spolu s vápnikom sa podieľa na tvorbe kostry a zubov 

 

Pri výbere sa neriaďte len cenou, ale dbajte na zloženie krmiva! Majme na pamäti, že zdravý a dobre živený pes menej často navštevuje veterinára. Tvrdenie, že čo ušetríte na granulách, vydáte za liečbu, nie je žiadna povera, ale skutočnosť. Istotou ostáva, že krmivá zakúpene v supermarketoch, alebo takzvané ekonomické rady nemajú s kvalitným kŕmením nič spoločné. Lenže potom tu máme opačný prípad, mnoho ľudí si myslí, že keď svojmu psovi kupujú pomerne drahé granule, tak musia byť super kvalitné, bohužiaľ to nie je pravda a cena vždy nezodpovedá kvalite / platíte za značku, reklamu, distribúciu a nie za kvalitné zloženie krmiva/ U krmív vyššej kvality totiž stačí menšie množstvo krmiva pretože je výživnejšie, v konečnom dôsledku potom drahšie granule môžu vyjsť rovnako, alebo dokonca lacnejšie ako granule lacné, ale s vyšším dávkovaním.

Ako spoznám, že granule psovi vyhovujú a sú dostatočnej kvality. Prvým znakom sú pevné, tmavé výkaly zodpovedajúceho množstva. Tým sa čiastočne uistíte, že kŕmenie je dobre stráviteľné. Po dlhšej dobe (4-8 týždňov) sa prejavia ďalšie viditeľné účinky - lesklá srsť, dobrý stav kože bez lupín, psychická pohoda zvieraťa. Pes je živý a plný energie, svalstvo je pevné nie ochabnuté, na prvý pohľad je pes zdravý a plný energie.

Vďaka správnemu zloženiu a dávkovaniu krmiva možno potlačiť určité zdravotné problémy, alebo predísť chorobe psa, existuje priama závislosť medzi výživou a zdravotným stavom. Nekvalitné granule sú podozrievané z negatívneho vplyvu na zdravie zvierat /alergie, ochorenie zažívacieho traktu a pankreasu, zápaly uší, ochorenia kĺbov a iné/, takže sa oplatí si premyslieť, čo budete svojmu psovi predkladať každý deň v miske.

Pre tento produkt nie sú dostupné žiadne recenzie.


NAPÍSAŤ RECENZIU

Ak chcete napísať recenziu kliknite sem a prihláste sa.


Do pozornosti

OZNAMY

AKCIA !!!
AKCIA STIHL


ZVAREX - PageRank