Granule 24/10 Dream dog menu selection 10kg

Granule 24/10 Dream dog menu selection 10kg
Granule 24/10 Dream dog menu selection 10kg
SKU: 93205 
Výrobca: WILLOWY Elmubas 
Dostupnosť: Skladom
Na predajni: Dostupné
Cena: 8.67€ bez DPH
Cena: 10.40€ s DPH
Cena produktu obsahuje recyklačný poplatok

AKCIA ZIMA 2016
kvalita PREMIUM
cena za kg 1,04€
proteíny 24%, tuky 10%
dospely pes v bežnej záťaži
Hmotnosť: 10 kg

 

Granule 24/10 Dream dog menu selection 10kg

rovnaké granule ako WILLOWY Special Menu len v 10kg balení

Proteíny 24%  tuky 10%  vláknina 3,9%  popol 7,9%

Kompletné krmivo pre psov, v bežnej záťaži s obsahom kuracieho mäsa a zeleniny. Krmivo obsahuje všetky zložky potrebné pre normálny vývoj psa a funkciu jednotlivých orgánov.

Analytické zložky: proteíny 24%, tuky 10%, vláknina 3,9%, popol 7,9%, vlhkosť 10%, fosfor 1,2%, vápnik 1,5% 

Prídavné látky: Vitamín A 14.000 u.i./kg, Vitamín D3 1.500 u.i./kg, Vitamín E (alfa – tokoferol ): 80 mg/kg; Meď E4 (síran meďnatý pentahydrát: 15mg/kg, B.H.T.

Dávkovanie: krmivo musí byť podávané suché. Denná dávka je doporučená podľa tabuľky: viď tabuľka. Množstvo krmiva závisí od príslušnosti k plemenu a aktivite psa. Zabezpečte dostatok pitnej vody.

Denná kŕmna dávka:
hmotnosť psa, hmotnosť krmivá

   15kg             200-260g
   20kg             260-300g
   30kg             360-450g
   40kg             540-680g

Krmivo podávajte suché v jednej alebo dvoch dávkach, zabezpečte prístup psa k čerstvej pitnej vode.

Značka WILLOWY - vysoká kvalita za super cenu. Celý výrobný proces je plnoautomatizovaný, kvalita vstupných surovín je sledovaná skupinou odborníkov v laboratóriách výrobného závodu Elmubas v Španielsku. 

Proteíny /bielkoviny/ sú nevyhnutné k tvorbe nových tkanív, sú základnou stavebnou zložkou všetkých orgánov. Aminokyseliny - sú základnými stavebnými jednotkami bielkovín. V kŕmnej dávke by mali mať zastúpenie približne od 20 - 35%.

Tuky majú funkciu zásobných a energetických látok a sú nosičmi vitamínov (A, D, E, K). Ich množstvo v kŕmnej dávke určuje vek i využitie psa. Je to približne od 9 do 24%.

Vláknina podporuje správnu činnosť čriev. V kŕmnej dávke by mala byť od 2 - 5%, u krmív pre obéznych psov až do 18%.

Vitamíny sú veľmi dôležité a nevyhnutné pre organizmus, podieľajú sa na aktivite rady enzýmov.
A - nevyhnutný pre rast a dobrý zrak 
D - dôležitý pre tvorbu kostry, zubov, srsti a kože 
E - chráni bunky v organizme, má význam pre plodnosť, svaly a nervy 

Minerálne látky a ich úloha pre organizmus je nenahraditeľná, sú nevyhnutné pre správny vývoj kostry a iných orgánov.
Vápnik (Ca) - spolu s fosforom sa uplatňuje pri tvorbe kostry a zubov 
Fosfor (P) - spolu s vápnikom sa podieľa na tvorbe kostry a zubov 
Sodík (Na) - ovplyvňuje telesné tekutiny a nervový systém

Ako spoznám, že granule psovi vyhovujú a sú dostatočnej kvality. Prvým znakom sú pevné, tmavé výkaly zodpovedajúceho množstva. Tým sa čiastočne uistíte, že kŕmenie je dobre stráviteľné. Po dlhšej dobe (4-8 týždňov) sa prejavia ďalšie viditeľné účinky - lesklá srsť, dobrý stav kože bez lupín, psychická pohoda zvieraťa. Pes je živý a plný energie, svalstvo je pevné nie ochabnuté, na prvý pohľad je pes plný energie, celkovo vyzerá dobre a zdravo.

Vďaka správnemu zloženiu a dávkovaniu krmiva možno potlačiť určité zdravotné problémy, alebo predísť chorobe psa, existuje priama závislosť medzi výživou a zdravotným stavom. Nekvalitné granule sú podozrievané z negatívneho vplyvu na zdravie zvierat /alergie, ochorenie zažívacieho traktu a pankreasu, zápaly uší, ochorenia kĺbov a iné/, takže sa oplatí si premyslieť, čo budete svojmu psovi predkladať každý deň v miske.

Pri výbere sa neriaďte len cenou, ale dbajte na zloženie krmiva! Majme na pamäti, že zdravý a dobre živený pes menej často navštevuje veterinára. Tvrdenie, že čo ušetríte na granulách, vydáte za liečbu, nie je žiadna povera, ale skutočnosť. Istotou ostáva, že krmivá zakúpene v supermarketoch, alebo takzvané ekonomické rady nemajú s kvalitným kŕmením nič spoločné. Lenže potom tu máme opačný prípad, mnoho ľudí si myslí, že keď svojmu psovi kupujú pomerne drahé granule, tak musia byť super kvalitné, bohužiaľ to nie je pravda a cena vždy nezodpovedá kvalite / platíte za značku, reklamu, distribúciu a nie za kvalitné zloženie krmiva/ U krmív vyššej kvality totiž stačí menšie množstvo krmiva pretože je výživnejšie, v konečnom dôsledku potom drahšie granule môžu vyjsť rovnako, alebo dokonca lacnejšie ako granule lacné, ale s vyšším dávkovaním.

Nižšia objemová dávka spojená s kŕmením dvakrát denne tiež znižuje potenciálne riziko poškodenia  žalúdka, dodržujte odporúčané dávkovanie krmiva podľa hmotnosti a zaťaženia psa.

 

 

Pre tento produkt nie sú dostupné žiadne recenzie.


NAPÍSAŤ RECENZIU

Ak chcete napísať recenziu kliknite sem a prihláste sa.


Do pozornosti

OZNAMY

AKCIA !!!
AKCIA STIHL


ZVAREX - PageRank