Granule 30/14 Willowy GOLD Small Breeds 10kg

Granule 30/14 Willowy GOLD Small Breeds 10kg
Granule 30/14 Willowy GOLD Small Breeds 10kg
SKU: 93240 
Výrobca: WILLOWY Elmubas 
Dostupnosť: Skladom
Na predajni: Dostupné
Cena: 13.58€ bez DPH
Cena: 16.30€ s DPH
Cena produktu obsahuje recyklačný poplatok

AKCIA LETO 2019
kvalita PREMIUM
cena za kg 1,63 €
proteíny 30%, tuky 14%
dospelý pes malých plemien
Hmotnosť: 10 kg

 

Granule 30/14 Willowy GOLD Small Breeds10kg

Proteíny 30%  tuky 14%  vláknina 3,0%  popol 7,5%

Superprémiové kompletné krmivo pre psov malých plemien s obsahom hydinového, rybacieho mäsa a ryže. Veľkosť granúl je špeciálne prispôsobená pre malé plemená psov. 

Zloženie: mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu ( hydinové mäso min.15%; plazmatické bielkoviny min. 6%); obilniny ( nelúpaná ryža min.15%); ryby a produkty z rýb ( losos min.3%); extrakty rastlinných bielkovín, pekárenské produkty; oleje a tuky; kvasnice; vedľajšie produkty rastlinného pôvodu, minerálne látky; prírodné antioxidanty, bifidobaktérie; izoflavony; probiotiká; MOS; FOS; juka schidigera

Analytické zložky: proteíny 30%, tuky 14%, vláknina 3%, popol 7,5%, vlhkosť 10%, fosfor 1,2%, vápnik 1,4; glukozamín 850 mg/kg; Chondoritín 530mg/kg; omega 6 2,6%; omega 0,9%.

Prídavné látky: Vitamín A(672) 17.000 u.i./kg, Vitamín D3 (E671)2.000 u.i./kg, Vitamín E (alfa – tokoferol ): 100 mg/kg; taurín 600mg/kg; L-lysín 250mg; DL;methionín 200mg.Železo E1 (síran železnatý – monohydrát) 450mg/kg, Jód E2 (jodičnan vápenatý) 0,5mg/kg; Meď E4 (síran meďnatý pentahydrát: 15mg/kg, Mangán E5 (oxit manganičitý )10mg/kg, Zinok E6 (síran zinočnatý, monohydrát, chelát) 250 mg/kg, Selén E8 (seleničitan sodný ) 0,5mg/kg.

WILLOWY GOLD Small Breeds je vysoko kvalitné granulované krmivo triedy SUPER PREMIUM pre dospelých psov malých plemien, ktoré sú chované v bytoch a rodinných domoch.

Dávkovanie: krmivo musí byť podávané suché. Denná dávka je doporučená podľa tabuľky: viď tabuľka. Množstvo krmiva závisí od príslušnosti k plemenu a aktivite psa. Zabezpečte dostatok pitnej vody.

Denná kŕmna dávka:
hmotnosť psa, hmotnosť krmivá

    2kg             50-60g
    4kg             80-95g
    6kg           105-130g
   10kg          155-190g

Krmivo podávajte suché v dvoch až troch dávkach, zabezpečte prístup psa k čerstvej pitnej vode.

Značka WILLOWY - vysoká kvalita za super cenu. Celý výrobný proces je plnoautomatizovaný, kvalita vstupných surovín je sledovaná skupinou odborníkov v laboratóriách výrobného závodu Elmubas v Španielsku. Krmivo je dodávané v certifikovanom papierovom obale/vreci zabraňujúcom oxidácii krmiva – čo svedčí o jeho kvalite.

 

Proteíny /bielkoviny/ sú nevyhnutné k tvorbe nových tkanív, sú základnou stavebnou zložkou všetkých orgánov. Aminokyseliny - sú základnými stavebnými jednotkami bielkovín. V kŕmnej dávke by mali mať zastúpenie približne od 25 - 33%.

Tuky majú funkciu zásobných a energetických látok a sú nosičmi vitamínov (A, D, E, K). Ich množstvo v kŕmnej dávke určuje vek i využitie psa. Je to približne od 12 do 19%.

Vláknina podporuje správnu činnosť čriev. V kŕmnej dávke by mala byť od 3 - 8%, u krmív pre obéznych psov výšia.

Vitamíny sú veľmi dôležité a nevyhnutné pre organizmus, podieľajú sa na aktivite rady enzýmov.

A - nevyhnutný pre rast a dobrý zrak 

D - dôležitý pre tvorbu kostry, zubov, srsti a kože 

E - chráni bunky v organizme, má význam pre plodnosť, svaly a nervy 

Minerálne látky a ich úloha pre organizmus je nenahraditeľná, sú nevyhnutné pre správny vývoj kostry a iných orgánov.

Vápnik (Ca) - spolu s fosforom sa uplatňuje pri tvorbe kostry a zubov 

Fosfor (P) - spolu s vápnikom sa podieľa na tvorbe kostry a zubov 

Sodík (Na) - ovplyvňuje telesné tekutiny a nervový systém

 

Ako spoznám, že granule psovi vyhovujú a sú dostatočnej kvality. Prvým znakom sú pevné, tmavé výkaly zodpovedajúceho množstva. Tým sa čiastočne uistíte, že kŕmenie je dobre stráviteľné. Po dlhšej dobe (4-8 týždňov) sa prejavia ďalšie viditeľné účinky - lesklá srsť, dobrý stav kože bez lupín, psychická pohoda zvieraťa. Pes je živý a plný energie, svalstvo je pevné nie ochabnuté, na prvý pohľad je pes plný energie, celkovo vyzerá dobre a zdravo.

Vďaka správnemu zloženiu a dávkovaniu krmiva možno potlačiť určité zdravotné problémy, alebo predísť chorobe psa, existuje priama závislosť medzi výživou a zdravotným stavom. Nekvalitné granule sú podozrievané z negatívneho vplyvu na zdravie zvierat /alergie, ochorenie zažívacieho traktu a pankreasu, zápaly uší, ochorenia kĺbov a iné/, takže sa oplatí si premyslieť, čo budete svojmu psovi predkladať každý deň v miske.

Pri výbere sa neriaďte len cenou, ale dbajte na zloženie krmiva! Majme na pamäti, že zdravý a dobre živený pes menej často navštevuje veterinára. Tvrdenie, že čo ušetríte na granulách, vydáte za liečbu, nie je žiadna povera, ale skutočnosť. Istotou ostáva, že krmivá zakúpene v supermarketoch, alebo takzvané ekonomické rady nemajú s kvalitným kŕmením nič spoločné. Lenže potom tu máme opačný prípad, mnoho ľudí si myslí, že keď svojmu psovi kupujú pomerne drahé granule, tak musia byť super kvalitné, bohužiaľ to nie je pravda a cena vždy nezodpovedá kvalite / platíte za značku, reklamu, distribúciu a nie za kvalitné zloženie krmiva/ U krmív vyššej kvality totiž stačí menšie množstvo krmiva pretože je výživnejšie, v konečnom dôsledku potom drahšie granule môžu vyjsť rovnako, alebo dokonca lacnejšie ako granule lacné, ale s vyšším dávkovaním.

Nižšia objemová dávka spojená s kŕmením dvakrát denne tiež znižuje potenciálne riziko poškodenia  žalúdka, dodržujte odporúčané dávkovanie krmiva podľa hmotnosti a zaťaženia psa.

 

 

Pre tento produkt nie sú dostupné žiadne recenzie.


NAPÍSAŤ RECENZIU

Ak chcete napísať recenziu kliknite sem a prihláste sa.


Do pozornosti

OZNAMY

AKCIA !!!
AKCIA STIHL


ZVAREX - PageRank